Home Aktualności Pomost dla żeglarzy
sobota, 01 Paź 2022
 
 
Pomost dla żeglarzy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek   
czwartek, 19 sierpnia 2010 11:06

Pomost dla żeglarzy

W Decznie, na terenie Yacht Clubu "Columbus" robotnicy z Zakładu Drogowo-Mostowego kończą budowę pomostu. To nie koniec zmian, jakie czekają żeglarską stanicę, bo do września będzie zrobiona nowa droga dojazdowa, przebudowany hangar i zakupione nowe żaglówki.

 

Takich zmian na terenie klubu już dawno nie było. Już kilka tygodni temu zburzono stary pomost. - Liczyliśmy, że firma wyrobi się do końca czerwca z budową pomostu, tak przynajmniej nam wstępnie obiecywali - mówi Ryszard Sadowski, kierownik wydziału inwestycyjnego w Urzędzie Miasta. - Ich jednak zawiódł podwykonawca, który stawiał słupy w dnie jeziora.
Robotnicy z pomostem mają wkrótce się wyrobić się, wiele prac zostało już wykonanych, m.in. główna konstrukcja żeliwna stoi już pewnie na dnie, trzeba na niej teraz ułożyć deski. Łącznie na pomost zostanie zużytych 17 słupów, jego długość to 35 metrów, waga cztery tony. - Chcemy, aby jeszcze w tym sezonie wodniacy mogli skorzystać z nowego pomostu - dodaje Sadowski.
Na terenie stanicy będzie też wyremontowany budynek hangaru, gdzie właśnie trwa wymiana starego azbestowo-cementowego dachu, potem położona zostanie nowa blachodachówka. Cały obiekt ma być od zewnątrz ocieplony. W budynku wydzielona będzie część magazynowa i osobno mała salka wykładowa. Sanitariaty też doczekają się odnowienia. Dla dzieci, które będą się bawiły na terenie stanicy, będą czekać nowe huśtawki, zjeżdżalnia oraz kilka zabawek na sprężynach.
Klub zostanie też doposażony w cztery nowe łódki - optymisty, jednego bączka oraz dwa wózki slipowe. Będzie też kupiony sprzęt ratowniczy, czyli koła ratunkowe, maski do reanimacji.
Dojazd do stanicy już nie będzie po wyboistej drodze, tylko po nowej nawierzchni z polbruku. - Inwestycja jest robiona etapami, najpierw firma zrobi pomost, dopiero później zabierze się za drogę - kończy Sadowski.
Koszt inwestycji to 367 tys. zł, z czego część pieniędzy pochodzi z programu ?Odnowa Wsi?. Przedsięwzięcie ma być zrealizowane do końca sierpnia tego roku.
KAR


źródło : www.czasswiecia.pl z dn. 19.07.2010
Zmieniony: czwartek, 19 sierpnia 2010 11:13